סיור וירטואלי במוזיאון > ברוכים הבאים
באור יהודה, בשכונה שקטה ומלבלבת, נמצא אוצר קטן בעל חשיבות גדולה: זהו המרכז שמספר את סיפורה של קהילת יהודי לוב ולמעשה  מספר את קורותיה של קהילה שנעלמה היות ולא נשאר בלוב דבר. במקום ישנו מוזיאון שהוא למעשה אחד מהמוזיאונים האטנוגרפיים הכי אוטנטיים בארץ וככזה הוא אחד מארבעה בלבד בארץ שהתקבלו כחברים  ב"ארגון המוזיאוניים היהודיים הבינלאומיים".

המוזיאון מספר את סיפורה של קהילת יהודי לוב כפי שרואים אותה צאצאי הקהילה כיום והוא כולל למעלה מתשע תחנות שונות בהם לומד המבקר על קורות הקהילה העתיקה בלוב מתקופת שלמה המלך ועד לעליה לארץ ותרומת יוצאי הקהילה לבנייתה והגנתה.

האוסף במוזיאון נאסף בדקדקנות ובקפידה במשך שנים ארוכות ורק לאחרונה החל להחשף לציבור המבקרים. הוא כולל בתוכו  פריטים היסטוריים  נדירים וייחודיים כתשמישי קודש עתיקים, מסמכים, תעודות, עיתונים, ובגדים מסורתיים וכל אלו מוצגים במסלול של ביתנים המוקדשים לנושאים שונים בחיי הקהילה וההיסטוריה שלה המזמנים למבקר במוזיאון מזומנת חוויה יוצאת דופן .

בכניסה למוזיאון מצויה עמדת מידע במספר שפות הנותנת רקע קצר על המקום פסל של האמן דוד סוזנה "בארץ ישראל קם העם היהודי".

במבואת הכניסה למרכז מוצגת תערוכה ובה 21 תמונות של פנים, ללא כיתוב ופרטים מזהים כאשר המטרה היא להציג בפני הנכנס את הדמויות השונות של יהודי לוב וליצור אפשרות לכל מבקר להתחבר ולהזדהות עם תמונה אליה הוא נמשך במיוחד.